با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴

پست الکترونیکی

[email protected]

پارتیشن و کاربرد آن در دکوراسیون امروزی

پارتیشن چیست؟

پارتیشن به عنوان دیوارهای جداساز که فضای داخلی را به چند قسمت مجزا تقسیم می کنند و از نظر ساختاری با ویژگی های مختلف طبقه بندی می شوند. پارتیشن در واقع ارائه دهنده مناسبی برای ایجاد یک حریم خصوصی مطلوب و انعطاف پذیری در طرح های ایجاد شده برای خلق یک فضای مجزا در اماکن عمومی و خصوصی می باشند.

دیوارهای پارتیشن می توانند از جنس مواد مختلف و متریال گوناگون ساخته شوند و در قاب های مختلفی اجرا گردند. انواع پارتیشن به شکل های مختلفی طراحی و تقسیم بندی می شوند تا کاربرد مناسبی برای جداسازی فضا در امکان مختلف تجاری، اداری و مسکونی داشته باشند. به عنوان مثال پارتیشن طراحی شده برای فضای داخلی یک منزل مسکونی متفاوت از پارتیشن اداری در انواع طرح ها می باشد.

کاربرد گسترده پارتیشن در معماری مدرن امروزی و کاربری بالای آن در دکوراسیون داخلی برای زیباسازی فضا به شکلی قابل توجه  سبب شده که طرح های خلاقلانه ای از پارتیشن به طراحی و اجرا شوند.

پارتیشن

ساختار و جنس انواع پارتیشن

قابل دیوارهای پارتیشن از جنس مواد مختلفی مانند شیشه، گچ، چوب، فولاد یا آلومینیوم، فلز یا فایبر گلاس ساخته می شود و دیوارهای پارتیشن برای مصارف خاص ممکن است لعاب داده شوند.

انواع پارتیشن ممکن است به صورت هدفمند برای مکانی خاص با دکوراسیون کلاسیک یا مدرن و یا کاربری متفاوت طراحی شوند و حتی می توانند در ساختار خود سوراخ، پنجره، درب و غیره برای نصب یراق آلات جهت ایمنی بیشتر داشته باشند. این محصول به صورت تکجداره و دوجداره با طراحی متفاوت جهت کاربرد در انواع فضا با متراژ گوناگون دارای مزایای خاص خود می باشند.

مقاله پیشنهادی: پارتیشن تک جداره

پارتیشن

مشخصه های بارز پارتیشن

پارتیشن به عنوان سازه ای جهت عایق بندی فضای تقسیم شده برای جلوگیری از ورود  صدا و رطوبت همین طور حرارت محیطی از بخش های مجاور به کار برده می شود. بنابراین برای قسمت هایی که مهم است عبور صدا و حرارت محیطی به شکلی مطلوب حفظ شود باید به ارتفاع پارتیشن توجه گردد و ارتفاع آن از کف و سقف به شکل صحیح و کامل رعایت شود تا به صورت یک عایق خوب عمل کند.

دیوارهای پارتیشن به شکل های متنوعی و طرح های خلاقانه ساخته می شوند و در انواع ساده و قوس دار طراحی و اجرا می گردند. با توجه به دکوراسیون مورد نظر می توان انواع دلخواهی از پارتیشن با طرح و رنگ دلخواه را اجرا و نصب کرد.

جنس مواد مورد استفاده در برخی از انواع پارتیشن به گونه ای است که قابلیت انعطاف پذیری به آن می دهد از این رو این نوع پارتیشن ها با وزن سبک به بازار عرضه می شوند و برای مکان هایی مناسب هستند که جابجایی در آن اماکن به دفعات زیاد وجود داشته باشد و اغلب برای منازل مسکونی نیز کاربرد دارند.

پارتیشن

مزیت کاربرد پارتیشن

به طور کلی پارتیشن بدون این که تاثیر اساسی بر ساختار اصلی ساختمان داشته باشد قابلیت نصب و احرا دارد و برخی از انواع پارتیشن که بربروی پایه و ستون های خود نصب می شوند به راحتی قابلیت جایجا داشته و در صورت عدم استفاده به سادگی می توان آنها را از محیط مورد نظر حذف کرد..

پارتیشن به عنوان یک دیوار جدا کننده  موقت و دائمی موقعیت مناسبی را برای جداسازی فضا به وجود می آورد که با داشتن قیمت پایین تر نسبت به دیوارهای گچی و هزینه ای مناسب این تقسیم بندی به وجود خواهد آمد. اگر ساخت و ساز برای قسمتی از فضا مد نظر باشد می توان آن را به صورت موقت حذف کرد و مجدد از آن استفاده نمود.

انواع پارتیشن از نظر ساختاری

این محصول به طور کلی از نظر ساختاری به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شود. پارتیشن متحرک به وسیله پانل متحرک اجرا می شود و دارای وزنی سبک تر است تا به راحتی حرکت داده شود و در مکان دیگر نصب شود.این محصول دارای انواع طراحی شده به شکل تاشو می باشند.

پارتیشن های ثابت با طراحی خاصی که از متریال مختلف دارند قابلیت اتصال به کف یا سقف را پیدا می کنند.

مشخصه های بارز انواع پارتیشن

دیوارهای پارتیشن با توجه به جنس ساخت و مواد به کار رفته در تولید آنها دارای وزن متغیر می باشند و لی به هر ترتیب وزن مناسبی برای جدا سازی فضا دارند.

هزینه نصب آن نسبت به دیوارکشی و معماری ساختمان پایین تر می باشد و در ساختمان هایی با کاربری های متفاوت دارای تنوع مناسبی برای انتخاب و اجرا است.

سرعت نصب آن با توجه به ساختاری که دارد بسیار بالاتر از هر نوع تقسیم کننده دیگری می باشد.

دوام و طول عمر مناسب برای انواع جداکننده های ساخته شده از متریال باکیفیت این نوع وسیله را به عنوان یک تجهیزات کاربردی در ساختمان ها تبدیل کرده است.

پارتیشن دوجداره به عنوان عایق صدا و حرارت محیطی می تواند عمل کند به نحوی که صدا و حرارت به هیچ عنوان از آن عبور داده نشود.

دیگر مطالب پیرامون پارتیشن

مهارت و دانش کاربردی برای طراحی و نصب یک پارتیشن اداری متناسب با فضای مورد نظر یک عامل موثر در زیبایی محیط و استفاده بهینه از فضا می باشد.

پارتیشن

ساخت برخی از انواع تقسیم کننده ها به گونه ای است که می توان بر روی آن قفل نصب کرد و در نهایت ایمنی محیط به مقدار زیاد در محل کار به وجود می آید.

برای منازل مسکونی و جداساسزی فضای این منازل از پارتیشن اختصاصی با خصوصیات و ویزگی های متفاوت استفاده می شود تا علاوه بر ایجاد یک فضای اختصاصی، زیبایی محیط در حد مطلوب و دلخواه حفظ شود.

محصولاتی که به صورت ترکیبی با شیشه ساخته می شوند و یا از انواع شیشه به صورت ساده طراحی شده اند در عبور نور مناسب برای محیط عمل می کنند و علاوه بر تامین نور در مصرف انرژی نیز به مقدار زیادی صرفه جویی می شود.

در دکوراسیون داخلی برای مکان های مختلف متخصصان این فن با در نظر گرفتن مساحت محل مورد نظر و نوع دکوراسیون غالب در محیط از نوع خاصی از جداکننده استفاده می کنند تا ضمن هماهنگی با محیط به عنوان یک تقسیم کننده کاربردی از انواع پارتیشن با طرح های مختلف استفاده شود.

 

 

به اشتراک بگذارید:

دیدگاه ها بسته شده اند.