جداسازی اتاق با ام دی اف دکوتاپ

گاهی به دلیل استفاده از نهایت ظرفیت یک اتاق دوست داریم آن را به بخش‌های کوچک‌تر و مجزا تقسیم کنیم. در چنین شرایطی اولین ایده، دیوار کشیدن بین اتاق و ساخت و ساز دوباره است؛ اما باید بدانید که این روش تنها راهکار ممکن نیست. امکان جداسازی اتاق با ام دی اف نیز وجود دارد.

امروزه با استفاده از پارتیشن‌های ام دی اف می‌توان به راحتی اتاق‌ها را از یکدیگر جدا و بخش‌های دلخواه را ایجاد کرد. اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید، مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

ایده‌های جداسازی اتاق با ام دی اف

ایده‌های بسیاری برای جداسازی اتاق با ام دی اف وجود دارد. شما با پارتیشن‌های ام دی اف به راحتی می‌توانید اتاق مورد نظر خود را به بخش‌هایی کوچک‌تر تقسیم‌بندی کنید و از حداکثر فضا بهره‌وری لازم را داشته باشید.

در ادامه به شما چندین ایده برای جداسازی اتاق با ام دی اف خواهیم داد. توجه داشته باشید که اجرایی هر یک از این ایده‌ها کاملا به سلیقه و همچنین دکوراسیون محیط بستگی دارد. از مهم‌ترین ایده‌های جداسازی اتاق با ام دی اف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جداسازی اتاق با دیوارهای طرح دار ام دی اف:

این دیوارها علاوه بر تقسیم‌بندی فضا به دو بخش جهت زیباتر کردن محیط نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. الگوهای متفاوتی در طراحی این دیوارها مورد استفاده قرار می‌گیرد که باعث می‌شود تا دکوراسیون منزل شما بسیار شیک‌تر و زیباتر شود.

 • ساخت کتابخانه:

از پارتیشن‌ها برای ساخت کتابخانه‌های اختصاصی و محیط‌های مخصوص مطالعه نیز می‌توان استفاده کرد. اینگونه شما با کمترین بودجه یک فضای اختصاصی و آرام برای مطالعه دارید.

 • ساخت بخش‌های کوچک‌تر در اتاق‌های بزرگ:

شما می‌توانید اتاق‌های بزرگ را با استفاده از پارتیشن به اتاق‌هایی کوچک‌تر ایجاد کنید. اینگونه شما دو فضای کاملا مجزا از یکدیگر دارید که در آن حریم خصوصی کاملا حفظ می‌شود.

بیشتر بخوانید: ساخت دیوار با ام دی اف – نصب ارزان پارتیشن اداری | دکوتاپ

درب پارتیشن اداری ام دی اف با جداره های شیشه ای

جداسازی فضای شرکت با ام دی اف مدرن

در فضای شرکت و مکان‌های تجاری ساخت اتاق‌های مجزا برای کارمندان، اتاق کنفرانس و بخش مطالعه و استراحت بسیار مهم و حائز اهمیت است. در چنین شرایطی بهترین و کم هزینه‌ترین راهکار استفاده از ام دی اف یا پارتیشن‌های ام دی اف است.

شما می‌توانید در محیط تجاری خود به ساخت اتاق با ام دی اف بپردازید و محیطی آرام و خصوصی برای پیشبرد اهداف کاری بسازید. در واقع می‌توان گفت ساخت اتاق در اداره با ورق ام دی اف باعث می‌شود تا تک تک کارمندان فضای کاری مجزایی داشته باشند و بتوانند با آرامش و تمرکز بیشتر کارهای خود را پیش ببرند. در عین حال بتوانند به راحتی با سایر همکاران خود ارتباط برقرار کنند.

ساخت اتاق اضافه با ام دی اف

اگر علاقه‌مند به ساخت اتاق اضافه در خانه یا محیط کار خود هستید، بهترین روش استفاده از پارتیشن‌های ام دی اف است. شما با استفاده از پارتیشن ام دی اف تک جداره و پارتیشن ام دی اف دوجداره می‌توانید با هزینه‌ای کمتر نسبت به هزینه‌های ساخت و ساز به جداسازی فضا بپردازید.

پارتیشن‌ها به صورت پنل‌هایی هستند که به سقف و کف متصل می‌شوند و موجب جداسازی فضاهای دلخواه می‌شوند‌.

اگر قصد خرید پارتیشن اداری ام دی اف دوجداره و تکجداره از فروشگاه دکوتاپ را دارید، می‌توانید از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴ با ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

جداسازی اتاق با ام دی اف - پارتیشن بندی اتاق با ام دی اف

مراحل و نحوه جداسازی فضا در شرکت با ام دی اف

جهت تقسیم فضا با ام دی اف در ابتدا هدف از جداسازی مشخص می‌شود. سپس اندازه‌گیری‌های لازم انجام می‌گیرد تا معلوم شود که برای تقسیم فضا چقدر ام دی اف لازم است.

پس از اینکه پارتیشن ساخته شد، فرایند نصب آغاز می‌شود. متخصصان در هنگام نصب پارتیشن جهت جداسازی اتاق با ام دی اف ابتدا به بررسی فضا می‌پردازند تا بتوانند با دقت بیشتری به نصب پارتیشن بپردازند.

در مرحله بعدی فریم یا پایه‌های فلزی پارتیشن نصب می‌شوند. این کار یک اقدام تخصصی است که تنها متخصصان از عهده آن برمی‌آیند.‌ پس از نصب فریم، پوشش‌های ام دی اف نصب می‌شود. در آخرین مرحله نیز درب به پارتیشن نصب شده، متصل می‌گردد.

مراحل جداسازی فضا در شرکت با ام دی اف
مرحله اولارائه مشاوره تخصصی به مشتری
مرحله دومبازدید از محل و ارزیابی شرایط
مرحله سومتعیین طرح و مدل پارتیشن
مرحله چهارمتهیه متریال موردنیاز
مرحله پنجمطراحی نقشه پروژه
مرحله ششماجرای پارتیشن و تحویل به مشتری

مزایای تبدیل یک اتاق به دو اتاق با ام دی اف

یکی از انواع مصالح پرطرفدار که امروزه برای اضافه کردن اتاق به خانه و تبدیل یک اتاق به دو اتاق مورداستفاده قرار می‌گیرد، ورق های ام دی اف است. در خانه‌هایی که نیاز به یک اتاق اضافه‌تر وجود دارد، ساخت دیوار با ام دی اف به شکل قابل‌توجهی کاربردی بوده و در اغلب موارد امکان‌پذیر است. امروزه روش‌های زیادی برای جداسازی یک اتاق بدون تقسیم آن وجود دارد که جداسازی اتاق با ام دی اف یکی از پرطرفدارترین آن‌ها محسوب می‌شود. اگرچه ام دی اف ممکن است یک تخته ساده به‌نظر برسد؛ اما در ایجاد یک سبک دل‌نشین و زیبا عملکرد مناسبی دارد. برای جداسازی اتاق با ام دی اف می‌توان از اشکال و طرح‌های مختلفی کمک گرفت. از دیگر مزایا جداسازی اتاق با ام دی اف می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • ورق‌های ام دی اف دارای وزنی سبک در مقایسه با دیگر ورق‌های ام دی اف هستند. درنتیجه به‌دلیل حمل‌ونقل آسان، یک گزینه مناسب برای جداسازی فضا با پارتیشن محسوب می‌شوند.
 • برخی از ورق‌های ام دی اف را می‌توان به شکل موردنظر خود درآورد؛ چراکه این ورق‌ها از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار هستند و می‌توان برای تهیه آیتم‌هایی که نیاز به منحنی یا شیب دارند، استفاده نمود.
 • با توجه به اینکه ام دی اف دارای خواص ضدحریق است، امروزه به‌طور گسترده‌ای از آن برای پارتیشن بندی اتاق استفاده می‌شود.
 • امروزه از این ورق‌ها به‌دلیل مقاوم بودن در برابر آتش، بیش از هر زمان دیگری برای ساخت ساختمان‌های تجاری و خانه‌ها استفاده می‌شود.
 • ورق های ام دی اف عایق صدا هستند. به‌همین دلیل شما می‌توانید با خیالی آسوده نسبت‌ به جداسازی اتاق با ام دی اف اقدام کنید.

 پارتیشن بندی اتاق با ام دی اف

ابزار و لوازم موردنیاز برای ساخت اتاق با ام دی اف

امروزه جداسازی اتاق با ام دی اف تبدیل به یکی از بهترین ایده‌ها برای تامین فضا مورد نیاز شما شده‌ است. درواقع پارتیشن بندی با ام دی اف یک روش ساده و تزئینی برای ایجاد فضاهای جداگانه و جداسازی اتاق محسوب می‌شود. با این ورق‌ها می‌توان یک بخش خالی از اتاق را تبدیل به فضایی جذاب و کاربردی کرد. البته با در نظر داشتن این موارد اگر قصد دارید که از این ایده کمک بگیرید، لازم است که ابزار و لوازم زیر را در دسترس داشته باشید.

 • دو ورق ام دی اف 18 × 600 × 1900 میلی‌متری
 • یک ورق ام دی اف 18 × 600 × 2100 میلی‌متری
 • سنباده
 • غلطک رنگ‌آمیزی
 • مداد، نخ و پونز
 • اره
 • سینی
 • قلم رنگ‌آمیزی برای لبه‌ها
 • پیچ گوشتی
 • پیچ لوله‌ها
 • چهار عدد لولا
 • رنگ دلخواه

بیشتر بخوانید: پارتیشن بندی سالن زیبایی + تصاویر | دکوتاپ پارتیشن ۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴

ساخت اتاق اضافه با ام دی اف

قیمت ساخت اتاق با پارتیشن

یکی از مهم‌ترین دغدغه افراد پیش‌ از سفارش پارتیشن، قیمت و هزینه ساخت آن محسوب می‌شود. در واقع قیمت این نوع از پارتیشن‌ها به عوامل مختلفی وابسته است. جنس بدنه، فریم، داشتن پرده یا شیشه، تعداد جداره پارتیشن و استفاده از درب در هزینه نهایی جداسازی اتاق با ام دی اف تاثیرگذار خواهند بود. همچنین انواع متریال پارتیشن قیمت‌های کاملا متفاوت داشته و ممکن است که برخی متریال مانند چوب از هزینه بالاتری برخوردار باشند. درادامه متخصصین برای تعیین دستمزد ساخت پارتیشن اطلاعاتی همچون کاربرد، متراژ و جنس پارتیشن را کسب نموده و سپس هزینه را به‌صورت متری و کلی اعلام می‌کنند. همچنین توصیه می‌کنیم هنگام تصمیم‌گیری برای اجرا و نصب پارتیشن با در نظرگیری عوامل موثر بر هزینه ساخت، حتما با متخصصین و فعالان این حوزه مشورت کنید تا بهترین انتخاب را متناسب با فضای محل موردنظر داشته باشید.

جدا سازی اتاق با پارتیشن بهتره یا مصالح ساختمانی؟

اغلب افراد هنگامی‌که تصمیم جداسازی اتاق می‌گیرند، بین استفاده از پارتیشن یا مصالح ساختمانی برای ساخت دیوار دچار سردرگمی می‌شوند. درحقیقت امروزه استفاده از پارتیشن به‌دلیل مزایا فوق‌العاده زیاد آن گسترش یافته و بسیاری از افراد استفاده از پارتیشن را نسبت‌ به دیوارهای دائمی ترجیح می‌دهند. ساخت یک دیوار دائمی با مصالح ساختمانی نه‌تنها اقتصادی نبوده، بلکه خلاقیت را نیز محدود می‌کند. همچنین شما قادر نخواهید بود که در یک آپارتمان اجاره‌ای دیوار بسازید. حال در چنین موقعیتی که با محدودیت بودجه و زمان مواجه هستید، بهترین گزینه برای شما، استفاده از پارتیشن خواهد بود. نصب پارتیشن‌ها بسیار آسان بوده و تنها در چند ساعت انجام می‌گیرد. همچنین با انواع پارتیشن‌ها می‌توانید تغییرات بسیار زیبا و جالبی را دردکوراسیون محل موردنظر ایجاد کنید.

ایده برای جداسازی اتاق با ام دی اف 1403

ورق‌های ام دی اف به شیوه جذاب و منحصربه‌فردی می‌توانند جداسازی اتاق را انجام دهند. البته جداسازی اتاق با ام دی اف به شیوه‌های مختلفی انجام می‌گیرد و شما می‌توانید با مشاور یا بهره‌گیری از چند ایده با ام دی اف نسبت‌ به طراحی اتاق خود اقدام فرمایید. در ادامه به معرفی چند ایده برای جداسازی فضا با ام دی اف خواهیم پرداخت.

جداکننده ام دی اف مستطیلی

یکی از محبوب‌ترین انواع روش‌های جداسازی اتاق با ام دی اف، استفاده از پارتیشن‌های مستطیلی شکل است. این نوع پارتیشن زیبایی اتاق را دوچندان می‌کند. همچنین شما می‌توانید از پارتیشن مستطیلی برای نمایش اشیا دکور اتاق‌خواب نیز استفاده کنید تا زیبایی آن‌ها دوچندان شود.

جداکننده ام دی اف جالی

پارتیشن‌های ام دی اف جالی یکی از طرح‌های منحصربه‌فردی محسوب شده که به افراد اجازه می‌دهد یک عنصر هنری را به اتاق خود اضافه کنند. توجه داشته باشید که رنگ این پارتیشن‌ها باید مکمل دیوار باشند تا حال‌وهوایی مجلل و خوشایند به اتاق اضافه نمایند.

جداکننده ام دی اف ساده

بسیاری از افراد جداسازی اتاق با ام دی اف ساده را به انواع پارتیشن‌های طراحی‌شده ترجیح می‌دهند. پارتیشن‌های ام دی اف ساده با خطوط صاف و مستقیم می‌تواند محل نگهداری کتاب و دیگر اشیا در اتاق‌خواب باشند.

جداکننده ام دی اف مدرن

افرادی که سبک دکوراسیون مینیمال را در اتاق و به‌طورکلی منزل خود ترجیح می‌دهند، می‌توانند جداکننده‌های ام دی اف مدرن را انتخاب کنند. این دسته پارتیشن‌ها توسط لیزر برش خورده‌ و به‌راحتی می‌توانند زیبایی اتاق را دوچندان کنند. بنابراین اگر به‌دنبال یک پارتیشن با ظاهری مدرن و هنری هستید، جداکننده ام دی اف بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

بیشتر بخوانید: پارتیشن کار کیست + ویژگی‌های بهترین نصاب پارتیشن

جداسازی فضا در شرکت با ام دی اف

هزینه جداسازی اتاق با پارتیشن و ساخت دفتر کار مجزا

فاکتورهای متعددی در قیمت پارتیشن بندی و ساخت دفتر کار مجزا  موثر هستند. ازجمله عوامل موثر بر هزینه جداسازی اتاق با پارتیشن می‌توان به ابعاد، استفاده یا عدم استفاده از متریالی همچون شیشه و هزینه‌های مربوط به اجرت نصب پارتیشن اشاره نمود. در بین جنس‌های مختلف، پارتیشن‌های ام دی اف از قیمت اقتصادی‌تر برخوردار هستند. البته توجه داشته باشید، اگر می‌خواهید پارتیشن‌های ام دی اف یا چوبی را با دیگر انواع پارتیشن ترکیب کنید، قیمت نهایی ساخت متفاوت خواهد بود؛ چراکه دراین‌صورت باید برای برآورد قیمت پارتیشن ام دی اف، هزینه متریال جانبی را نیز در نظر بگیرید.

همچنین فراموش نکنید که سبک طراحی پارتیشن نیز از دیگر عوامل تعیین‌کننده هزینه جداسازی اتاق با ام دی اف محسوب می‌شود. در گذشته پارتیشن‌ها به حالت یک دیوار ثابت یا متحرک طراحی می‌شدند و هیچ کاربرد دیگری جز تفکیک فضا نداشتند؛ اما امروزه با الهام از ایده‌های خلاقانه می‌توان به پارتیشن‌ها به‌عنوان یک عنصر مهم در طراحی دکوراسیون نیز نگاه کرد. به یاد داشته باشید درصورتی‌که پارتیشن به سبک‌های مدرن و کاربردتری طراحی شود، هزینه نهایی آن نیز تا حدی افزایش خواهد یافت.

دکوتاپ؛ بهترین مجری و تولید کننده پارتیشن ام دی اف اداری

دکوتاپ یکی از بهترین و باتجربه‌ترین مجریان و تولیدکنندگان پارتیشن ام دی اف اداری است که سابقه درخشانی در زمینه ساخت انواع پارتیشن ام دی اف و شیشه‌ای دارد؛ به همین دلیل نیز توانسته است نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد.

اگر قصد جداسازی اتاق با ام دی اف را دارید، برای استعلام قیمت و خرید از این مجموعه کافی است با شماره تلفن ۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴ تماس حاصل کنید. ضمنا اگر سوالی در رابطه با جداسازی اتاق با پارتیشن ام دی اف دارید، می‌توانید در قسمت کامنت‌ها سوال خود را مطرح کنید تا پاسخ‌تان را در اولین فرصت دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *