پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست

پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست، این سوال یکی از سوالات مهمی است که این روزها بسیار شنیده می‌شود. در واقع می‌توان گفت افراد بسیاری دوست دارند بدانند پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چه تفاوتی با سایر پارتیشن‌های موجود در بازار دارد و چرا اینگونه محبوب شده است؟

اگر شما نیز با این سوال مواجه شده‌اید که پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست و دوست دارید در این باره اطلاعات بیشتری به دست آورید، مطالعه این مطلب برای شما بسیار مفید خواهد بود.

پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست و چه کاربردی دارد؟

در پاسخ به این سوال که پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست، باید بگوییم پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری که از آن به عنوان پارتیشن کنترلی شیشه ای نیز یاد می‌شود، یکی از بهترین و متفاوت‌ترین پارتیشن‌های موجود در بازار است. این محصول دارای شیشه‌‌های هوشمند و با کیفیتی است که امکان تبدیل شیشه از مات به شفاف و برعکس را فراهم می‌کند.

این محصولی یکی از بهترین پارتیشن‌ها برای ساخت اتاق‌های مجزا و تقسیم‌بندی فضا با کنترل حریم خصوصی، عایق صوتی و زیبایی بخشیدن به محیط است.

پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست

انواع پارتیشن هوشمند اداری شیشه ای کدامند؟

حالا که به پاسخ این سوال دست یافتید که پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست، خوب است با انواع این محصولات آشنا شوید.

پارتیشن‌های هوشمند اداری را به طور کلی به دو دسته پارتیشن‌های پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای هوشمند دوجداره و پارتیشن‌های اداری هوشمند شیشه‌ای تک جداره تقسیم‌‌بندی می‌کنند.

به طور کلی می‌توان گفت نمونه‌های تک جداره نسبت به دوجداره ظریف‌تر و حساس‌تر هستند، وزن کمتری دارند، در مقابل ضربه، فشار و صدا مقاومت بالاتری از خود نشان می‌دهند و قیمت کمتری دارند.

مقایسه انواع مدل های پارتیشن اداری شیشه ای هوشمند
پارتیشن اداری هوشمند شیشه‌ای تک جدارهپارتیشن اداری هوشمند شیشه‌ای دوجداره
قیمت پایین‌ترضخامت بیشتر
مقاومت کمتر در برابر ضربهعایق بودن در برابر صوت
مدت زمان بیشتر برای نصبقیمت بالاتر
وزن کمترمقاومت بیشتر در برابر ضربه، فشار و صوت،

آیا پارتیشن هوشمند شیشه ای همان پارتیشن مات شونده است؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای هر فرد پیش آید این است که آیا پارتیشن هوشمند شیشه ای همان پارتیشن مات شونده است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، پارتیشن هوشمند شیشه ای و پارتیشن مات شونده در واقع به یک نوع پارتیشن اشاره می‌کنند. شیشه هوشمند به کار رفته در این پارتیشن محبوب امکان تغییر به حالت مات و شفاف را فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید: ایده طراحی دفترکار با پارتیشن شیشه ای اداری

پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری

قیمت پارتیشن اداری هوشمند 1403 چقدر است؟

بحث‌های بسیاری در رابطه با قیمت پارتیشن اداری هوشمند 1403 وجود دارد و افراد زیادی دوست دارند بدانند که هزینه لازم برای خرید این محصول چقدر است؟

به طور کلی می‌توان گفت قیمت پارتیشن مات شونده شیشه ای هوشمند متاثر از فاکتورهای بسیاری مشخص می‌شود.

نوع پارتیشن اداری هوشمند، کیفیت، اندازه، متریال به کار رفته، طرح و رنگ و همچنین سبک دکوراسیون مورد نظر شما از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت پارتیشن کنترلی اداری هستند.

اگر استعلام قیمت پارتیشن شیشه ای هوشمند اداری برای شما مهم است، می‌توانید با متخصصان ما تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری در اختیارتان قرار گیرد.

مدل پارتیشن اداری هوشمند 1403

شیشه الکتروکرومیک یا شیشه هوشمند چیست؟

شیشه الکتروکرومیک، نوعی شیشه هوشمند است که با اعمال جریان الکتریکی، قابلیت تغییر شفافیت و رنگ را دارد. در حالت عادی، این نوع شیشه شفاف است و نور را از خود عبور می‌دهد؛ اما با عبور جریان الکتریکی، یون‌های موجود در لایه‌های شیشه جابجا شده و باعث تغییر رنگ و مات شدن شیشه می‌شود.

میزان شفافیت و رنگ شیشه الکتروکرومیک را می‌توان با تنظیم ولتاژ و جریان الکتریکی کنترل کرد. این نوع شیشه‌ها در کاربردهای مختلفی مانند نمای ساختمان‌ها، پنجره‌ها، آینه‌های خودرو و پارتیشن‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای خرید پارتیشن اداری شیشه ای دوجداره و تک جداره با قیمت ارزان و تخفیف ویژه می‌توانید از ظریق شماره زیر با مجموعه دکوتاپ تماس بگیرید:

تماس با دکوتاپ: ۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴

پارتیشن شیشه ای هوشمند اداری

آموزش مراحل نصب پارتیشن هوشمند شیشه ای

نصب پارتیشن هوشمند شیشه ای توسط متخصصان حرفه‌ای و کاربلد طی مراحل زیر انجام می‌گیرد:

  • در اولین مرحله محل نصب انتخاب و بررسی می‌شود. اندازه‌گیری‌ها به درستی انجام می‌گیرد، پروفیل‌ها و ریل‌ها نیز نصب می‌شود.
  • در مرحله بعدی شیشه‌ها در ریل قرار گرفته و پیچ و مهره شده و یراق‌آلات نیز نصب می‌شود.
  • در آخرین مرحله منبع تغذیه مناسب را با توجه به ولتاژ و آمپر مورد نیاز سیستم هوشمند انتخاب و نصب می‌شود. سپس سیم‌های برق از منبع تغذیه به ریموت کنترل و شیشه‌های هوشمند متصل و ریموت تنظیم می‌شود.

نحوه کارکرد پارتیشن شیشه ای هوشمند

پارتیشن شیشه ای هوشمند از دو لایه شیشه تشکیل شده که در بین آن‌ها یک لایه PDLC (پلیمر کریستال مایع پراکنده) قرار دارد. در حالت عادی، کریستال گ‌های مایع در این لایه به طور تصادفی چیده شده‌اند و نور را عبور نمی‌دهند، در نتیجه شیشه مات به نظر می‌رسد؛ اما با اعمال جریان الکتریکی، کریستال‌های مایع به طور منظم در کنار هم قرار می‌گیرند و نور را عبور می‌دهند، در نتیجه شیشه شفاف می‌شود.

توجه داشته باشید که با استفاده از یک ریموت یا دکمه می‌توان به راحتی بین حالت شفاف و مات شیشه جابجا شد و تغییرات دلخواه را در محیط ایجاد کرد.

پارتیشن اداری هوشمند با رنگ آبی مدل فریم لس

مزایا و معایب پارتیشن شیشه ای هوشمند مات شونده

حالا که به پاسخ این سوال مهم دست یافتید که پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست، خوب است در رابطه با مزایا و معایب این محصول نیز اطلاعات مناسبی به دست آورید.

این نوع پارتیشن یک پارتیشن بسیار حساس است که برای فعالیت به برق نیاز دارد. ظاهر خاص و زیبای آن و همچنین پیشرفته‌تر بودن نسبت به نمونه‌های معمولی باعث شده است تا هزینه در نظر گرفته شده برای این محصول بالا باشد.

از مهم‌ترین مزایای پارتیشن اداری هوشمند شیشه‌ای، می‌توان به حفظ حریم خصوصی، امکان تنظیم نور در مکان، ایجاد فضایی منعطف و زیبا و همچنین عایق‌بندی صدا و حرارت اشاره کرد.

مزایا و معایب پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری
مزایامعایب
ظاهر زیباقیمت نسبتا بالا
انعطاف‌ و تغییرپذیری نیاز به برق برای فعالیت
امکان تنظیم نور در مکانحساسیت در نگهداری
امکان عایق‌بندی حرارت و صدا

هزینه نصب پارتیشن شیشه ای هوشمند چقدر است؟

افراد پس از خرید پارتیشن هوشمند اداری با سوال مهم‌تری روبه‌رو خواهند شد که هزینه نصب پارتیشن شیشه ای هوشمند چقدر است؟

در پاسخ باید بگوییم که هزینه لازم برای نصب این محصول با توجه به اندازه، ظرافت‌ها و سختی‌های پروژه و همچنین میزان دانش و تخصص فرد نصاب متفاوت است. توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این باره با متخصصان و مشاوران مجموعه ما مشورت داشته باشید.

بیشتر بخوانید: بررسی تخصصی پارتیشن اداری شیشه ای | آیا ارزش خرید دارد؟

نصب پارتیشن شیشه ای هوشمند

جمع بندی

در این مطلب به بررسی این سوال بسیار مهم پرداختیم که پارتیشن هوشمند شیشه ای اداری چیست؟ چه کاربردی دارد و مهم‌ترین مزایا و معایب آن کدامند؟

حالا که با این محصول کاربردی آشنا شدید، ممکن است دوست داشته باشید خرید پارتیشن اداری برقی را تجربه کنید.

توصیه ما به تمامی کسانی که در حال برنامه‌ریزی برای خرید پارتیشن هوشمند شیشه‌ای اداری هستند، این است که دکوتاپ را برای ثبت سفارش این محصول انتخاب کنند.

ما در مجموعه دکوتاپ با کمک کادری متخصص و حرفه‌ای نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بهترین و با کیفیت‌ترین پارتیشن‌ها را برای شما ساخته و در اختیارتان قرار دهیم.

برای دریافت خدمات از متخصصان ما و خرید پارتیشن مات شونده شیشه ای کافی است به شماره تلفن ۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴ تماس بگیرید.

سوالات متداول

  • بهترین شیشه برای پارتیشن اداری هوشمند کدام است؟

انتخاب بهترین شیشه برای پارتیشن اداری هوشمند به عوامل مختلفی مانند نوع فضا، نیازهای کارکنان، بودجه و سلیقه شما بستگی دارد. به طور کلی می‌توان گفت شیشه‌های PDLC، SPD و الکتروکرومیک از بهترین و پرطرفدارترین شیشه‌‌های موجود در بازار هستند.

  • عمر مفید پارتیشن اداری هوشمند شیشه‌ای چقدر است؟

عمر مفید پارتیشن‌های هوشمند شیشه‌ای به طور متوسط 10 سال است؛ اما اگر بتوانید از این محصول به درستی مراقبت کنید، می‌تواند عمر مفید آن را به طور قابل توجهی افزایش دهید.

  • آیا نصب پارتیشن اداری هوشمند شیشه‌ای دشوار است؟

بله؛ نصب این پارتیشن حساسیت‌های بالایی دارد و تنها افراد خبره می‌توانند از عهده آن برآیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *