با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴

پست الکترونیکی

[email protected]

کابینت

کابینت

کابینت یکی از اجزای مهم آشپزخانه با ایجاد فضای اختصاصی و قفسه بندی مناسب دارای طرح های مختلفی است. انواع آن از نظر شکل ظاهری و همین طور جنس درب و بدنه و نوع تولید دارای تنوع هستند و برای هر نوع دکوراسیون داخلی در فضای کوچک و بزرگ آشپزخانه قابل استفاده می باشند. اهمیت انتخاب مناسب کابینت برای آشپزخانه منازل بسیار مهم است و برای حفظ فضا و مساحت آن به ویژه فضای کوچک آپارتمان ها دارای اهمیت می باشد.

محصول پیشنهادی ما : پارتیشن دوجداره

انواع کابینت از نظر طراحی

کابینت های آشپزخانه از نظر نوع طرح و دکور بندی دارای طرح های مدرن و کلاسیک می باشند که برای آشپزخانه های مختلف کاربرد دارند.

طرح و رنگ متفاوت و جنس بدنه و درب برای انواع مدرن و کلاسیک این محصول با یکدیگر متفاوت می باشد از این رو کاربری مختلف دارند و قیمت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. ایده های مختلف برای طراحی این محصول وجود دارد که از نظر نقش و زیبایی دارای تنوع می باشند و کاربرد خاص خود را دارند.

به همین ترتیب دسته بندی کابینت های آشپزخانه بر اساس جنس آنها مشخص می شود که می تواند از متریال های چوب، شیشه، فلز، ام دی اف و یا مواد دیگر باشد.طراحی متنوع برای درب و نوع بدنه وجود دارد که با توجه به فضای آشپزخانه قابل تهیه می باشد.

کابینت

با انواع مختلف کابینت آشنا شویم

در عصر حاضر ، کابینت و قفسه بندی جز یکی از عناصر مهم آشپزخانه به شمار می رود و  با توجه به جنس درب و بدنه ، شکل ظاهری ، برند دارای انواع مختلفی می باشد و با توجه به نیاز متفاوت آشپزخانه ها و سلایق متفاوت انواع مختلفی دارد .

قبل از اینکه بخواهیم برای آشپزخانه مان کابینت و قفسه بندی انتخاب کنیم باید به نکاتی از جمله مساحت آشپزخانه و ابعاد فضا دقت کنیم تا قفسه بندی ما متناسب با فضا باشد .

دسته بندی کابینت ها بر اساس طرح

اغلب طرح های اجرا شده توسط طراحان کابینت های تک رنگ و کلاسیک می باشد که قابل استفاده برای تمامی آشپزخانه ها با دکوراسیون متفاوت می باشد .این محصولات از نظر نوع جنس بدنه و درب متفاوت هستند و به انواع فلزی و چوبی و …. تقسیم بندی می شوند . کابینت ها به دلیل تنوع در جنس و ساختار دارای قیمت های متفاوت و کاربرد های متنوع هستند . ایده های متفاوتی برای طراحی وجود دارد و طراحان با توجه به این تفاوت ها اقدام به طراحی می کنند .

کابینت ها از متریال متفاوتی هم چون چوب ، ام دی اف ، فلزات متنوع ، شیشه و … ساخته می شوند . به همین منظور آنها را با توجه به متریالی که دارند می توانیم دسته بندی کنیم . تنوع بسیار کابینت سبب می شود در زمان انتخاب توجه ویژه ای به محیط و مساحت آشپزخانه شود .

از چه راه کار هایی می توانیم برای انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه استفاده کنیم؟

با توجه به این که کابینت یکی از عناصر مهم آشپزخانه است و فضای زیادی را اشغال می کند و بیشتر در دید مخاطب قرار می گیرد به همین دلیل یکی از عناصر مهم طراحی می باشد بنابراین با با دقت بالایی طراحی و اجرا شود تا جلوه ی زیبایی به آشپزخانه بدهد .

یکی از راه کار های مفید برای انتخاب کابینت مناسب توجه به برند می باشد. محصولی باید انتخاب شود که پاسخگوی نیاز افراد باشد . برای مثال اگر در آشپزخانه اجزای کلاسیک و دکوراسیون کلاسیک وجود دارد بهتر است از کابینت با طرح کلاسیک استفاده شود ، نکته حائز اهمیت دیگر توجه به مساحت و چیدمان آشپزخانه می باشد تا کابینتی که انتخاب می کنیم علاوه بر زیباسازی محیط سبب گنجایش و جای گیری بهتر لوازم آشپزخانه در کنار یکدیگر باشد .

نکته دیگری که بسیار در انتخاب کابینت تاثیر گذار است ، هزینه می باشد ، برای همین باید دقت داشته باشیم تا اجناس با کیفیت بالا که قیمت مناسبی داشته باشند انتخاب کنیم گروه دکوتاپ با پرداخت هزینه کم ، کیفیت مطلوبی ارائه می دهد .

در انتخاب پارتیشن باید به چه عواملی توجه داشت؟

از جمله عواملی که به ما برای انتخاب کابینت مناسب چیدمان منزل کمک می کند توجه به طرح و رنگ کفپوش و دیوار ها است . توجه به این نکته باعث افزایش دو چندان محیط آشپزخانه می شود . بهتر است رنگ آن با توجه به دکوراسیون خانه و رنگ دیوار ها انتخاب شود تا با محیط تناسب داشته باشد . توجه به وسایلی که از نظر عملکرد به کابینت شبیه هستند مانند کمد ها ، قفسه ها و … در انتخاب درست و زیباسازی کابینت اهمیت دارد . علاوه بر این موارد شکل هندسی اجزا و پلان آشپزخانه به ما در انتخاب درست کابینت کمک می کند .

نکته مهم در انتخاب کابینت مناسب

ست کردن لوازم خانه و آشپزخانه با رنگ و طرح کابینت ها باعث زیبایی خانه و کاشانه تان می شود . با توجه به اصول روانشناسی می دانیم  در فضا های کوچک بهتر است  از رنگ های روشن و دلباز استفاده کنیم که باعث بزرگ جلوه دادن خانه می شود بنابراین اگر در خانه ای با فضاهای کوچک زندگی می کنید ، بهتر است از رنگ های دلباز  و روشن استفاده کنید تا فضا بزرگتر از انچه که هست در نظر مخاطب جلوه کند  و می توان گفت  اگر از رنگ های تیره استفاده کنید فضا را تنگ و خفه  و کوچکتر از فضای اصلی نشان می دهید جلوه می دهید ،  می توانیم از رنگ های متنوع برای طراحی کابینت ها استفاده کنیم که باعث مدرن و زیبایی محیط می شود .

پس انتخاب رنگ یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در طراحی می باشد .  می توانیم نتیجه بگیریم کابینت های براق و دارای رنگ های روشن بهترین گزینه برای آشپزخانه های کوچک به شمار میروند .

اگر اندازه ارتفاع کابینت ها زیاد باشد به همان نسبت فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل آشپز خانه دارند .

با توجه به مطالبی که در پاراگراف های قبلی بیان کردیم جنس درب و بدنه کابینت ها متنوع است و می تواند انواع مختلفی از جمله ام دی اف ، فلز ، چوب ، شیشه و … باشد و از این رو می توانیم بگویم کابینت ها بر حسب جنس موادی که از آنها در ساخت  استفاده می شود از ویژگی های متفاوتی نیز برخوردار خواهند بود .

انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه

انتخاب کابینت مناسب برای فضای هر نوع آشپزخانه ای حائز اهمیت می باشد و به دلیل این که یک قسمت مهم از آشپزخانه را تشکیل می دهد و جلوی دید قرار دارند از این رو بهتر است با دقت بالایی انتخاب شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

از آنجایی که عرضه کابینت به شکل متفاوت و با تنوع بسیار بالایی وجود دارد قبل از هر چیز باید طراحی و نوع دیزاین آشپزخانه مورد نظر باشد و فضای داخلی با طراحی آن همخوانی داشته باشد.بهتر است انواع مختلف این محصول از نظر برند بررسی شود و بهترین برندی که پاسخگوی نیاز مصرف کننده است برای آشپزخانه انتخاب شود.اگر آشپزخانه دارای طراحی و دیزاین لوکس است بهتر است که از برندهای لوکس و مناسب استفاده کرد.

توجه به فضای آشپزخانه و متراژی که دارد برای انتخاب کابینت مناسب مهم است و بهتر است از محصولاتی استفاده شود که طراحی مناسب و گنجایش مطلوب برای قرار گیری ظروف و سایر وسایل آشپزخانه دارند.

بررسی میزان بودجه و هماهنگی آن با نوع کابینتی که انتخاب می شود نیز مهم است.

کابینت

ایده های متنوع طراحی آشپزخانه متناسب با نوع کابینت

توجه به طراحی سقف و نوع کفپوش ها برای طراحی و انتخاب نوع مناسب آن دارای اهمیت می باشد.

انتخاب مناسب به شکلی که باعث اضافه کردن عمق و بیشتر شدن قابلیت عناصر شود مهم است.

توجه به رنگ های طبیعی به کار رفته و بافت مورد نظر در دیزاین آشپزخانه با نوع آن باید هماهنگ باشد.

توجه به نوع فضا از نظر بزرگی و کوچکی و توجه به شیک و مجلل بودن آشپزخانه برای طراحی کابینت مهم است.

شکل هندسی آن باید با توجه به شکل هندسی سایر اجزای آشپزخانه دارای هماهنگی باشد.

کابینت

فاکتورهای مهم برای انتخاب کابینت

سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه از نظر مدرن و کلاسیک بودن و نوع وسایل انتخابی و هماهنگی با نوع کابینت در زیبایی فضای آشپزخانه بسیار موثر است.

یکی از فاکتورهای مهم برای دیزاین و انتخاب کابینت، توجه به رنگ آن است که بهتر است در فضای کوچک آشپزخانه از رنگ روشن و در فضای بزرگ تر از رنگ های تیره و یا روشن استفاده کرد.

نوع کابینت های بالا و پایین اگر به شکل مجزا انتخاب شوند و دارای دو رنگ متفاوت باشند در نهایت فضای آشپزخانه شیک و مدرن تر به نظر می رسد.

انواع براق تر دارای رنگ های روشن مانند هایگلاس یک ایده مناسب برای استفاده در فضای آشپزخانه آپارتمان های کوچک هستند.

طراحی این محصول برای انواع آشپزخانه های کوچک بهتر است به گونه ای باشد که تا سقف ادامه داشته باشد تا بتوان در حد ممکن وسایل را درون آنها جای داد.

مدل کابینت در طرح های مدرن

انواع کابینت های مدرن از نظر جنس بدنه و نوع رنگ مشخص می شود و طراحی آن اسپورت بوده و با دکوراسیون داخلی منزل از نوع مدرن نیز همخوانی دارد.

در این میان طرح های خلاقانه برای انواع مدرن با نورپردازی مناسب سبب زیبایی و در عین حال استفاده بهینه از فضای آشپزخانه می شود.

جنس بدنه و درب کابینت

از نظر جنس بدنه دارای تنوع می باشند که در واقع در طراحی و کاربرد نهایی آنها تاثیر گذار می باشد. از این رو می توان انواع آنرا با توجه به متریال مورد استفاده در ساخت بدنه و درب آن به طور مجزا دسته بندی کرد.

نوع فلزی این محصول که امروزه انواع استیل آنها را مورد استفاده قرار می دهند.

کابینت های چوبی با جلوه ای زیبا مناسب برای آشپزخانه های کلاسیک می باشند و قیمت بالایی دارند.

کابینت های ام دی اف با سبک های متفاوت هماهنگی دارند و دارای تنوع رنگ و طرح می باشند و در محیط آشپزخانه با رطوبت بالا نیز کاربرد دارند.

کابینت های هایگلاس که از نوع براق هستند و بیشتر برای طراحی مدرن آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

کابینت های تمام پی وی سی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و از ترکیبات مصنوعی ساخته می شوند و در طرح ها و رنگ های متنوع به بازار عرضه می گردند.

مزایا و معایب انواع کابینت

فلزی: زنگ زدگی در محیط های مرطوب، ازبین رفتن رنگ آنها به مرور زمان، پوسته پوسته شدن، قیمت ارزان تر، سر و صدای زیاد هنگام باز و بسته شدن درب کابینت

تمام چوب: قیمت بالا، مناسب برای سبک های کلاسیک، امکان ایجاد کمد توکار در طراحی آنها

ام دی اف: مقاومت زیاد در برابر رطوبت و حرارت، زیبایی و تنوع رنگی، آلودگی هوا به دلیل استفاده از ترکیبات مختلف در ساخت آن

هایگلاس: قابلیت ایجاد طرح های گوناگون و تنوع در ایجاد بافت

پی وی سی: طرح های متنوع، سرعت تولید بالا، بدلیل ترکیبات مصنوعی در ساخت آنها به محیط زیست آسیب می رسد.

ما استفاده از نوع ام دی اف را به همراه پارتیشن اختصاصی به شما توصیه می کنیم .

مزایا و معایب کابینت ها از لحاظ جنس

کابینت های فلزی : کابینت هایی که جنسشان فلزی است برای جلوگیری از زنگ زدن و … در فضای آشپزخانه از استیل استفاده می شود . در فضاهای مرطوب علاوه بر کابینت های استیل می توان از کابینت های ام دی اف نیز استفاده کرد . فرسوده شدن ، پوسته دادن ، زنگ زدن و ایجاد صدای زیاد در هنگام باز و بسته کردن از معایب کابینت های فلزی می باشد اما یکی از مزایای این کابینت ها قیمت مناسب نسبت به سایر گونه هاست .

کابینت های چوبی : این محصولات اکثرا جلوه ای کلاسیک به آشپزخانه می بخشند . فرسوده شدن در اثر تماس طولانی با آب ، هزینه بالاتر نسبت به سایر متریال از معایب کابینت های چوبی می باشد و یکی از ویژگی های این نوع کابینت داشتن سبک کلاسیک است .

کابینت های های گلاس : این نوع برای آشپزخانه های مدرن کاربرد دارد .

کابینت های P . V . C : کابینت های تمام پی وی سی با این که در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار عرضه می شود به دلیل استفاده از مواد مصنوعی طرفداران کمتری در بازار دارد .

کابینت های ام دی اف : از جمله ویژگی های این نوع کابینت تنوع در طرح و رنگ ، مقاومت در برابر رطوبت و حرارت و گرما می باشد .

شما می توانید با مراجعه به متخصصان پارتیشن دکوتاپ بهترین ها را برای خود به ارمغان بیاورید .

دیدگاه ها بسته شده اند.