با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴

پست الکترونیکی

[email protected]

میز و کمد

میز و کمد

میز و کمد به عنوان یکی از مهم ترین لوازم مورد استفاده برای سازمان بخشیدن و نظم دهی به فضای داخلی خانه و محیط های مختلف می باشند که در انواع مختلف و طرح های متفاوت وجود دارند. انواع میز و کمد که از متریال مناسب ساخته شده اند دارای کاربردهای گوناگون می باشد و برای هر فضایی با متراژ و دکور متفاوت مناسب هستند. انواع میز و کمد به شکل ساده و لوکس طراحی می شوند تا در فضای مناسب مورد استفاده قرار بگیرند.

انواع میز و کمد کاربری مناسب خود را دارند و به منظور جالباسی و قرار دادن اشیا گوناگون طراحی می شوند از این رو انتخاب درست انواع میز و کمد علاوه بر نظم دهی به محیط سبب بهبود فضای موجود و بهینه شدن فضا برای قرارگیری سایر لوازم خانگی می شود.

دسترسی مناسب به قفسه لباس و یا سایر لوازمی که در کمد جای می گیرند در نهایت، هدف استفاده از انواع کمد می باشد و میز مطلوب برای استفاده حرفه ای با کاربری خاص خود به شکل های مختلفی طراحی و ساخته می شود.

میز و کمد-MDF

سبک طراحی میز و کمد

طراحی انواع میز و کمد به عنوان یکی از عناصر مهم طراحی فضاهای داخلی خانه به شمار می رود که متاسفانه در بسیاری موارد توجه خاصی به این بخش مهم از دکوراسیون داخلی خانه نمی شود. امر ساخت کمد به عنوان یک موضوع مهم در این صنعت با بکارگیری متریال متفاوت و طراحی با سبک های متنوع صورت می گیرد. میز و کمد برای استفاده به شکل های مختلف به سبک مدرن و کلاسیک طراحی می شوند و هماهنگ با دکوراسیون موجود در فضایی که مورد استفاده قرار می گیرند کاربری دارند. هریک از انواع میز و کمد مدرن و کلاسیک در طرح ها و رنگ های متنوع وجود دارند و کاربری هر کدام متفاوت می باشد.

استفاده از سبک کلاسیک طراحی کمد در کنار چوب می تواند احساس شادابی و نشاط را برای محیط به وجود آورد. ترکیبات رنگی مدرن هماهنگ با رنگ بندی سایر وسایل می تواند یک محیط جذاب را به وجود آورد.

در لینک روبرو کابینت های ما را هم میتوانید مشاهده کنید : کابینت

انواع کمد

کمدهای طراحی شده به منظور مصارف گوناگون دارای تنوع مطلوبی هستند از این رو می توان انواع کمد را به صورت کمد دیواری، کمد آنتیک، کمد ریلی، کمد آینه دار که به عنوان کمد لباس یا سایر وسایل مورد استفاده هستند تهیه کرد. روش های خلاقانه برای طراحی متفاوت انواع کمد به صورت کمدهای ثابت و متحرک وجود دارد و یک مکان مناسب برای ذخیره و انبار سازی سایل مختلف از جمله لباس ها می باشد تا کمبود فضا جبران شود و از بهم ریخنگی و شلوغی در محیط جلوگیری بعمل آید.

میز و کمد-MDF

انواع میز

انواع میز با تنوع مناسب برای مصارف گوناگون طراحی می شوند و به دسته های مختلف تقسیم می گردد. جنس متفاوت برای ساخت انواع میز به کار می رود که در مصارف گوناگون می توان بهترین نوع را با کاربری مناسب انتخاب کرد. انواع میز شامل میز تحریر، میز تلویزیون، میز کامپیوتر، میز پذیرایی (ترولی)، میز جلو مبلی، میز بیلیارد، میز غذاخوری، میزهای پازلی یا چند تکه، میز اداری و مدیریت هستند.

کابینت

انواع کمد از نظر جنس

جنس متفاوت برای ساخت انواع کمد سبب کاربری مناسب و گسترده انواع کمد برای هماهنگی با دکور مورد نظر می گردد. انواع کمد از نظر جنس شامل کمد ام دی اف، کمد چوبی، کمد لترون (ملامینه)، کمد فلزی می باشند. جنس متفاوت برای ساخت کمد در مورد انواع کمدهای دیواری یا کمد لباس که به صورت ایستاده در نوع ثابت و متحرک هستند به کار می رود.

کمدهای دیواری از نظر ویژگی های ساختاری

کمد دیواری دارای آینه

کمد دیواری دارای دراور

کمد دیواری مجهز به میز آرایش و میز تحریر

کمد دیواری دارای طبقات و کشو

کمد دیواری از نوع تخت خواب تاشو

استفاده از آینه برای بزرگ تر نشان دادن فضای داخلی کاربرد دارد. فضای داخلی منازل به خصوص اتاق خواب با استفاده از کمدهای آینه دار بزرگتر جلوه داده می شود.

استفاده از رنگ های مناسب با ترکیب چوب و یا ترکیبی از جنس های متفاوت سبب گرما بخشی به محیط می شود.

انتخاب کمد مناسب

کمد مناسب برای مکان های مختلف با توجه به نوع دکور مورد نظر و رنگ بندی فضای موجود تعیین می شود. بهترین انواع کمد اغلب فضای مناسبی را اشغال می کنند و دارای ابعادی مناسب هماهنگ با فضای اتاق می باشند. کمد هایی با رنگ های روشن عموما برای بزرگ تر نشان دادن فضا به کار می روند.

برای اتاق کودکان اغلب از کمدهای رنگی با رنگ های شاد و روشن می توان استفاده کرد و کمد مخصوص برای سازمان ها و یا دفاتر کاری اغلب با قفسه بندی هایی به تعداد زیاد و از جنس مرغوب و مقاوم باید انتخاب شود.

ترکیب متریال های گوناگون به صورت ترکیبی برای تهیه انواع کمد قابل استفاده می باشد.

نکات مهم در انتخاب کمد

ایجاد دسترسی مناسب برای انواع کمد دارای اهمیت می باشد و برای فضای اتاق با مساحت بزرگ و کوچک باید دقت کرد که نوع کمد با ابعاد مناسب انتخاب شود تا دسترسی و استفاده از کمد به بهترین شکل ممکن امکان پذیر باشد.

توجه به جنس کمد دیواری و همین طور نمای ظاهری آن مهم است از این رو در طرح ها و رنگ های متنوع موجود است. طرح های جدید از انواع کمد با گذشت زمان نیز قابل استفاده هستند و سازگاری مناسبی با سلیقه افراد دارند. در نظر گرفتن تعداد طبقات مناسب برای موارد استفاده گوناگون در انتخاب کمد بسیار مهم می باشد.

انتخاب مناسب انواع میز

انواع میز با توجه به کاربردی که دارند در جنس و طرح های مختلف قابل تهیه هستند و با قیمتی متفاوت با توجه به نوع میز عرضه می شوند. از نظر انتخاب نوع میز باید به محدوده موجود و همین طور به معماری داخلی توجه شود.

میز با طرح های مختلف مدرن و کلاسیک ارائه می گردد و به عنوان یک عنصر اصلی در محیط های مختلف کاربری دارد. هر نوع طرح متفاوت از میز طرفداران خاص خود را دارد و با توجه به متریال مورد استفاده در ساخت آن با قیمت متفاوتی عرضه می گردد.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.