با ما در تماس باشید

۰۹۱۲۶۲۷۰۲۸۴

پست الکترونیکی

[email protected]

سقف کاذب

هر چه زمان گذشت و تکنولوژی و صنعت مد و دکوراسیون ساختمان پیشرفت کرد تغییرت بسیاری در ساخت و دکوراسیون ساختمان بوجود آمد و این امر جذابیت و زیبایی فضا های داخلی را افزایش داد. سقف کاذب از جمله تغییراتی می باشد که سبب جذاب و زیبا تر شدن سقف ساختمان ها می گردد. یکی از فضاهایی که در ساختمان ی تواند سبب تغییراتی چشمگیر شود، سقف ساختمان می باشد. با اندک هزینه ای می توان سقف خانه خود را تغییر دهید و شاهد تغییری چشمگیر در دکوراسیون خانه خود باشید. قسمت دیگر ساختمان که می توان برای جذاب و زیباتر کردن آن از از این محصول استفاده نمود دیوارهای ساختمان می باشند، می توان با استفاده از دیوار های کاذب تغییراتی چشمگیر ایجاد نمود.

اگر علاقه مند هستید اطلاعات خود در مورد سقف و دیوار کاذب را افزایش دهید این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. در این مقاله سقف های کاذب و دیوار های کاذب متنوعی با طرح های متنوع ارائه خواهند شد.

سقف کاذب

سقف کاذب

سقف کاذب یا سقف دوم که از نظر ساختاری زیر سقف اصلی قرار می گیرد به عنوان یکی از عناصر مهم دکوراسیون داخلی در محیط های کاری و مسکونی محسوب می شود زیرا حداکثر دید را در فضایی که در آن اجرا شده دارد. از این رو برای طراحی و اجرای این محصول به شکل های مختلفی برنامه ریزی می شود و طرح های خلاقامه و هنری در این عرصه وجود دارد که با توجه به فضای مورد نظر می توان کاربرد مناسبی را برای انواع سقف کاذب در نظر گرفت.

سقف کاذب

سقف کاذب کناف چیست؟

صفحاتی که دارای روکش از جنس گچ و گاهی اوقات روکش از جنس چوب می باشند را سقف های کاذب کناف گویند. این سقف های کاذب کناف ظاهری بسیار زیبا را به سقف و دکوراسیون خانه شما خواهد داد.

نوعی از صفحه روکش دار گچی را کناف گویند که شرکت کناف آن ها را طراحی و تولید می نماید. تاریخچه استفاده از کناف در ساختمان به ۸۰ سال قبل بر می گردد. شرکت کناف در سال ۱۹۳۲ توسط برادران کناف ( کارل و آنفوس کناف ) تاسیس شد. این شرکت جزو شرکت های بین المللی صنایع ساختمان است.

کناف سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه که روی آن ها صفحات روکش دار گچی و سیمانی  پیچ می خورند را سقف و دیوار جدا کننده ( تیغه) می گویند. شکاف میام صفحه ها با بتونه درزگیری خواهند شد و سطح هایی صاف ایجاد خواهند شد و رنگ آمیزی خواهند شد.

 نحوه اجرا سقف کاذب

این دیوار ها از دیوار های سنتی ۱۰ تا ۱۵ برابر سبک تر می باشند. بنابراین باعث می شوند که بار مرده ساختمان کاهش یابد و تاثیر کمتری بر نیروی زلزله بر ساختمان می گذارند. زمانی که ساختمان را تخریب خواهند کرد چون کناف سبک می باشد احتمال خطر جانی که به ساکنان ساختمان وارد خواهد شد کمتر خواهد شد.

یکی از انتخاب ها و گزینه های بسیار مناسب برای منزل، دفتر کار و همچنین مغازه و یا هر فضای دیگری، سقف ها و دیوار های کاذب می باشند. این محصول اگر در سقف به کار برده شود مزایای بسیاری خواهد داشت و هر شخصی را مجاب به استفاده از این کاذب برای سقف ها می نماید.

سقف کاذب

یک راه بسیار ساده برای طراحی سقف کاذب خانه رنگ آمیزی آن می باشد که باعث ایجاد تغییر خواهد شد. شاید در ابتدا این کار یعنی نقاشی ساختمان در نظرتان بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر رسد ولی همین کار که این چنین دیدگاهی را در ذهن شما ایجاد نموده است باعث ایجاد تغییری زیبا در خانه شما می شود و شما می توانید شاهد تغییر چشمگیری باشید. تنها چیزی که بسیار با اهمیت می باشد انتخاب رنگ می باشد. باید رنگی را برگزینید که شما را مجذوب خود کند.

اگر از چند رنگ استفاده کنید جذاب تر می شود و صاحب سقفی های رنگی خواهید بود که زیبایی به خصوصی خواهد داشت. اگر چند رنگ را مورد استفاده قرار می دهید در نظر داشته باشید که این رنگ ها با یکدیگر هماهنگی لازم را داشته باشند. می توانید رنگ هایی را انتخاب نمایید که با دکوراسیون داخلی شما هماهنگی داشته  باشد به عنوان مثال با رنگ روتختی ویا فرش شما هماهنگ باشد. این کار کمک بسیار زیادی به زیبایی و جذاب تر شدن فضای خانه شما خواهد کرد.

سقف کاذب

تحولی که در محیط با نصب سقف کاذب ایجاد می شود؟

چنانچه خواستار تغییرات بیشتری هستید می توانید سقف های کاذب را مورد استفاده خود قرار دهید. استفاده از سقف های کاذب ظاهر اتاق شما را متفاوت خواهد کرد. مخصوصاً اگر در هنگام استفاده از سقف کاذب در طراحی خود نورپردازی را نیز در نظر بگیرید. این کار ظاهری فوق العاده به فضای شما خواهد داد که شما را بسیار مجذوب خواهد کرد.

با نور پردازی می توان سقفی بسیار زیبا و متفاوت داشت. استفاده از نور با رنگ هایی متفاوت باعث ایجاد فضایی متفاوت خواهد شد و حسی متفاوت را به شما خواهد داد.

نور پردازی سقف کاذب

با قرار دادن سقف کاذب کناف در بخش بالایی کانتر آشپزخانه و قرار دادن نور مخفی می توان فضای آن قسمت را دل نشین نمود. طراحان اعتقاد دارند که سقف کاذب با هماهنگ کردن فضاها و همینطور طراحی کف می تواند تاثیر گذاری را تا دو برابر افزایش دهد.

همینطور می توان سقف را پتینه کاری کرد در حالی که این کار به شکل حرفه ای انجام گیرد تغییرات بسیاری را در دکوراسیون خانه ایجاد خواهد کرد که بسیار حائز اهمیت می باشد. به یاد داشته باشید برای اینکه در سقف کاذب تغییر ایجاد کنید لازم نیست که هزینه ی زیادی پرداخت نمایید، می توانید از وسیله های دور ریختنی بهره جویید.

سقف کاذب

نور سقف کاذب در دکوراسیون

نورپردازی نقش با اهمیتی در طراحی دکوراسیون ایفا می کند. هر عنصری که نورپردازی شود ظاهری بسیار خاص و به خصوصی را به آن وسیله خواهد داد و بسیار مجذوب کننده می باشد. در این بخش ما به نورپردازی سقف کاذب می پردازیم و نقش نورپردازی را در طراحی دکوراسیون بررسی خواهیم کرد.

نورپردازی در گچ بری سقف کاذب

در هنگام نورپردازی سقف کاذب باید در نظر داشته باشید که بر سقف شما چه عناصری قرار دارد تا از آن ها بهره جویید و نورپردازی با خلاقیت بیشتر انجام دهید. مثلاً گچ بری ها می توانند راهنمایی بسیار مناسب برای نورپردازی سقف کذب شما باشند. مخصوصاً اگر سقف خانه شما تزئیناتی کلاسیک داشته باشد نورپردازی باعث مدرن تر شدن سقف شما خواهد شد.

سقف کاذب

طراحی سقف کاذب

طراحی این محصول به عنوان یک عنصر زینتی و کاربری مفهومی جدید در طراحی دکوراسیون داخلی است که انقلابی در این صنعت به پا کرده است. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت مد تغییرات چشمگیری در طراحی داخلی ساختمان با طرح های مختلف سقف کاذب ایجاد شده است که نمونه بارز آن به کارگیری انواع مدل های به تولید رسیده در اماکنی با کاربری متفاوت می باشد.
همزمان با رشد صنعت معماری و ساختمان سازی تولید مدل های سقف کاذب منطبق با سبک های مختلف معماری رواج یافته از این رو می توان کاربرد گسترده سقف کاذب را در این صنعت مشاهده کرد.

محصول پیشنهادی : دیوارپوش

کاربرد سقف کاذب

برای پوشش سقف اصلی در فضای داخلی ساختمان های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.
برای طراحی یک فضای زیبا از نظر ظاهری در فرم و رنگ های دلخواه مطابق با دکوراسیون مورد نظر می توان انواع سقف کاذب را نصب کرد.
در هتل ها و رستوران ها و سایر اماکن عمومی برای زیبایی بیشتر فضای مورد نظر کاربرد این محصول به وضوح مشاهده می شود.

سقف کاذب

انواع سقف کاذب

سقف کاذب را می توان به صورت گچی، شیشه ای، آهنی، ورق های فلزی روکش دار، پلاستیک، چوبی، فلزات رنگین و پی وی سی با توجه به نوع معماری داخلی ساختمان نصب کرد.

مزیت استفاده از سقف کاذب

مهم ترین مزیت آن جهت پوشش تاسیسات، زیر سقف اصلی پیشگیری از هدر رفتن گرما و رطوبت می باشد. با توجه به این که نوع طراحی آن اهمیت ویژه ای در معماری داخلی ساختمان ایفا می کند طراحان این محصول که به صورت تخصصی با متریال آن آشنایی دارند نقشه های زیبایی از سقف کاذب را جهت اجرا در ساختمان های مختلف با توجه به نوع معماری به مرحله اجرا در می آورند.
امکان نصب سریع برای انواع مدل ها با توجه به دکوراسیون فضای مورد نظر وجود دارد. طرح های مختلف با تنوع در ابعاد و رنگ مناسب برای استفاده در محیط های کاری و فضای مسکونی می باشند.

پوشش تأسیسات زیر سقف اصلی، آکوستیک کردن فضا، ایجاد حجم‌ دکوراتی، هدایت و جلوگیری از اتلاف دما و رطوبت، نورپردازی مناسب با شرایط کار و زندگی، پوشاندن و …

سقف کاذب

مشخصه های بارز سقف کاذب

مهم ترین ویژگی سقف کاذب شامل: قابلیت نصب سریع و آسان و مقرون به صرفه بودن آن می باشد. در مقایسه با سقف های سنتی می توان گفت این محصول به دلیل وزن سبکی که دارد در مقابل خطرات تخریب ساختمان به وسیله زلزله از مقاومت بالایی برخوردار است.
با توجه به این که نورپردازی نقش مهمی در طراحی دکوراسیون فضای داخلی ساختمان ایفا می کند توجه به نوع نورپردازی سقف کاذب در ایجاد فضایی روشن و زیبا تاثیرگذار است.
نوع باکیفیت این محصول دارای طول عمر بالایی بوده و مقاومت بالایی دارد و به عنوان سقف دوم یک سطح یکنواخت را فراهم می کند.

همین حالا با پارتیشن دکوتاپ تماس حاصل فرمائید و این محصول بی نظیر را سفارش دهید.

دیدگاه ها بسته شده اند.